Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indonezja bliżej kolejnych okrętów podwodnych

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 stycznia 2019

Rząd Indonezji ma prowadzić rozmowy w sprawie pozyskania kolejnych trzech okrętów podwodnych typu Nagapasa.

Na zdjęciu KRI Ardadedali, drugi okręt podwodny typu Nagapasa zbudowany dla marynarki wojennej Indonezji w stoczni DSME w Republice Korei / Zdjęcie: DSME

Rozmowy w sprawie ewentualnego zakupu kolejnych trzech okrętów podwodnych typu Nagapasa mają być prowadzone między rządem Indonezji a lokalnym przedsiębiorstwem Pt PAL Indonesia i południowokoreańskim Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME). Wartość potencjalnego kontraktu oblicza się na 1,2 mld USD (4,5 mld zł). Poza samymi OP ma on obejmować również wsparcie techniczne i szkoleniowe użytkownika.

Jeżeli kontrakt zostanie podpisany, pierwszy z nowych okrętów ma być zbudowany w stoczni DSME w Okpo-dong na terenie południowej wyspy Geojedo. Co ciekawe, Pt PAL Indonesia ma zbudować i dostarczyć do Republiki Korei dwa z sześciu modułów okrętu. Pozostałe dwa OP typu Nagapasa najprawdopodobniej powstaną w stoczni indonezyjskiego producenta w Surabaya.

Marynarka wojenna Indonezji odebrała już i przyjęła do służby dwa z trzech okrętów podwodnych typu Nagapasa pierwszej transzy, zamówionych w 2011 za 1,1 mld USD (4,1 mld zł). Obie jednostki, KRI Nagapasa (403, KRI Nagapasa w Indonezji, 2017-08-29) i KRI Ardadedali (404, KRI Ardadedali dotarł do Indonezji, 2018-05-18) zbudowała DSME. Ostatni okręt, KRI Alugoro (405), budowany jest przez Pt PAL w Surabaya na zasadzie transferu technologii (Indonezyjski OP gotowy do wodowania, 2018-11-08). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.