Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indonezyjski OP gotowy do wodowania

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 listopada 2018

Trzeci indonezyjski okręt podwodny typu Nagapasa jest gotowy do wodowania w stoczni Pt PAL Indonesia w Surabaya.

Na zdjęciu KRI Ardadedali (404), drugi indonezyjski okręt podwodny typu Nagapasa / Zdjęcie: MO Indonezji

Podczas rozpoczętych w środę międzynarodowych targów IndoDefence 2018 przedstawiciele stoczni Pt PAL Indonesia w Surabaya ujawnili, że budowa okrętu podwodnego KRI Alugoro (405), typu Nagapasa, została już ukończona, a jednostka jest gotowa do wodowania. Co ciekawe, przygotowywane wydarzenie było w przeszłości kilkukrotnie przekładane ze względu na potrzebę zgrania go z kalendarzem aktywności najważniejszych osób w państwie, które chcą być obecne podczas wodowania.

KRI Alugoro jest trzecim okrętem podwodnym typu Nagapasa zbudowanym dla marynarki wojennej Indonezji i zarazem pierwszą jednostką, która powstała bezpośrednio w kraju. Pt PAL Indonesia zbudowała go na zasadzie transferu technologii od południowokoreańskiego Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME). Producent z Republiki Korei odpowiadał za budowę i dostawę pierwszych dwóch jednostek tego typoszeregu, KRI Nagapasa (403, KRI Nagapasa w Indonezji, 2017-08-29) i KRI Ardadedali (404, KRI Ardadedali dotarł do Indonezji, 2018-05-18).

Konstrukcja jednostek typu Nagapasa, które powstały w oparciu o projekt OP typu Chang Bogo z Republiki Korei, wpisuje się w strategię rozwoju marynarki wojennej Indonezji, która dąży do rozbudowy swojej floty podwodnej z 4 do 10-12 okrętów. Indonezyjskie plany wzbudzają zainteresowanie najważniejszych producentów na świecie, w tym francuskiej Naval Group (Francja oferuje nowe OP Indonezji, 2018-11-02). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.