Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy operacyjny F-35A dla Holandii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 31 stycznia 2019

30 stycznia w zakładach Lockheed Martina w Fort Worth odbyła się uroczysta prezentacja pierwszego wielozadaniowego samolotu bojowego Lockheed Martin F-35A Lightning II dla Koninklijke Luchtmacht (KLu, królewskich wojsk lotniczych Holandii), przeznaczonego do działań operacyjnych.

Przed końcem roku F-35A (F-003) ma zostać przebazowany do Leeuwarden / Zdjęcie: MO Holandii

W ceremonii udział wzięli dowódca KLu gen. broni Dennis Luyt, prezes i dyrektor generalna koncernu Lockheed Martin Marillyn Hewson, sekretarz stanu ds. innowacji, turystyki, poczty, rozwoju regionalnego, handlu detalicznego i konsumentów Mona Keijzer i specjalny wysłannik holenderskiego ministerstwa spraw gospodarczych i środowiska ds. F-35, Maxime Verhagen.

Dostawa tego F-35 do bazy lotniczej w Leeuwarden jeszcze w tym roku będzie ogromnym motorem zmian dla Koninklijke Luchtmacht i będzie miało ogromny wpływ na znaczenie naszych wojsk lotniczych w ramach koalicji. Chcemy być jednymi z najlepszych wojsk lotniczych świata, a F-35 pozwoli nam to zrobić – powiedział gen. Luyt.

Po ceremonii samolot, noszacy znaki taktyczne F-003, ma zostać przewieziony do bazy US Air Force Luke w Arizonie, gdzie wejdzie w skład 308. eskadry, zajmującej się szkoleniem pilotów F-35A. Następnie zostanie przebazowany do kraju.

Dwa pierwsze holenderskie F-35A, przekazane KLu w 2013 znajdują się w bazie Edwards w Kalifornii, gdzie biorą udział w próbach operacyjnych. Koninklijke Luchtmacht mają pozyskać 37 F-35A, które mają stacjonować w bazach Leeuwarden i Volkel (od 2021). Całkowita zdolność operacyjna samolotów tego typu ma zostać zgłoszona w przyszłym roku. Dostawy holenderskich F-35A, produkowanych w zakładach we włoskim Cameri, mają zakończyć się w 2023 (Plany rozwoju Koninklijke Luchtmacht, 2018-04-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.