Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnia droga holenderskich pilotów

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 25 marca 2015

Ciała dwóch holenderskich żołnierzy, którzy zginęli w minionym tygodniu w Mali, dotarły już do Holandii.

Do Holandii przetransportowano już ciała dwóch pilotów kontyngentu wojskowego w Mali, którzy zginęli w zeszłym tygodniu, pilotując śmigłowiec uderzeniowy AH-64D

Śmigłowiec uderzeniowy AH-64D Koninklijke Luchtmacht (królewskich wojsk lotniczych Holandii) rozbił się w zeszłym tygodniu podczas rutynowego lotu ćwiczebnego. Wirotpłat spadł na ziemię ok. 40 km na północ od Gao, na wschodzie Mali. W wyniku zdarzenia śmierć ponieśli, 30-letni Captain Rene Zeetsen oraz 26-letni First Lieutenant Ernst Mollinger. Pierwszy z nich zginął na miejscu, w skutek odniesionych obrażeń, drugi – w szpitalu wojskowym. Ciała pilotów przetransportowano pod koniec zeszłego tygodnia do Holandii, gdzie odbędą się oficjalne ceremonie pogrzebowe.

Holenderski kontyngent misji ONZ Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali (MINUSMA) dysponował dotąd czterema uderzeniowymi AH-64D Apache i trzema transportowymi CH-47 Chinook / Zdjęcia: MO Holandii

Przyczyny zeszłotygodniowego wypadku nie są znane. Zostaną zbadane przez specjalną komisję dochodzeniową. Brak jest też wiarygodnych informacji na temat stanu technicznego rozbitego wiropłata. Holenderski kontyngent wojskowy stacjonujący w Mali w ramach misji ONZ, Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali (MINUSMA), dysponował dotąd czterema uderzeniowymi Apachami oraz trzema transportowymi CH-47 Chinook (Chinooki do Mali, 2014-09-10, Holenderskie Apache już w Mali, 2014-05-20).

W styczniu holenderskie Apache wzięły udział w pierwszej misji bojowej. Śmigłowce pomogły odeprzeć atak islamistów na konwój z pomocą humanitarną ONZ, zaatakowany w pobliżu malijskiego miasta Tabankort, ok. 200 km na północ od Gao (Pierwsza misja bojowa Apache w Mali, 2015-01-22).

Misja MINUSMA uznawana jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych z wszystkich misji pokojowych ONZ na świecie. W całym 2014 życie straciło 28 wojskowych służących w Mali (Atak na bazę ONZ w Mali, 2015-03-09, Duże straty MINUSMA, 2015-01-08). Ogólna liczba strat sił pokojowych, wliczając w to rannych, wyniosła 103 osoby. Misja ONZ liczy obecnie 8831 żołnierzy i 1052 policjantów oraz 522 cywilów, 505 lokalnych pracowników i 119 wolontariuszy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.