Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia przedłuża misje zagraniczne

Strategia i polityka, 23 czerwca 2015

Rząd Holandii zdecydował się na przedłużenie o rok udziału w wielonarodowych misjach wojskowych prowadzonych w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Holandia przedłuży o kolejny rok udział w serii misji wojskowych prowadzonych przez państwa zachodnie i lokalnych sojuszników w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. Władze Holandii argumentują swoją decyzję troską o bezpieczeństwo nie tylko tych odległych regionów, ale też Europy. Szczegółowy plan rządu, w tym program finansowania operacji wojskowych, zostanie wkrótce przedstawiony członkom legislatywy / Zdjęcie: MO Holandii

Zgodnie z decyzją rządu misje holenderskich kontyngentów wojskowych w zapalnych częściach świata zostaną przedłużone o kolejne 12 miesięcy. Holendrzy zostaną na dłużej m.in. w Mali, gdzie siły zbrojne tego państwa stanowią istotną składową misji pokojowej ONZ, Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali (MINUSMA).

Holendrzy wysłali do Afryki 450 żołnierzy i cywilnych pracowników ministerstwa obrony. Komponent lotniczy misji stanowią 4 śmigłowce uderzeniowe AH-64D Apache i 3 ciężkie transportowe CH-47D/F Chinook (Kolejny Apache do Mali, 2015-05-28, Chinooki do Mali, 2014-09-10). Holenderska misja wojskowa w Mali miała zakończyć się 31 grudnia, jednak władze przedłużyły jej mandat do końca 2016.

Holenderscy wojskowi pozostaną też przez kolejny rok na Bliskim Wschodzie. Holandia, jako jedno z państw wielonarodowej misji Inherent Resolve, wydzieliła na potrzeby kontyngentu 8 samolotów F-16 i 250 żołnierzy, w tym pilotów i członków personelu obsługowego (Belgia i Holandia dołączają do koalicji przeciw PI, 2014-09-25). Holendrzy mieli zakończyć działania bojowe 1 października, jednak decyzją rządu przedłużono je o kolejny rok, do 31 września 2016.

Zmniejszeniu ulegnie jednak liczebność holenderskiego kontyngentu. Dowództwo misji będzie miało do dyspozycji zaledwie 4 F-16 i ok. 200 żołnierzy i cywilnych pracowników resortowych. Holendrzy będą też kontynuować misję szkoleniową w Iraku. Holandia wysłała na Bliski Wschód 130 instruktorów wojskowych, których zadaniem jest przygotowanie Irakijczyków i kurdyjskich Peszmergów do walki z bojownikami Ad-Daula al-Islamijja (Nowa holenderska misja szkoleniowa w Iraku, 2015-02-17).

Holandia utrzyma również specjalny 100-osobowy kontyngent wojskowy w Afganistanie. Holenderscy instruktorzy wojskowi, podlegający dowództwu natowskiej misji Resolute Support, szkolą członków afgańskich sił bezpieczeństwa. Holendrzy koordynują też dostawy uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, przekazywanego Afgańczykom przez państwa zachodnie (USA nie wycofają wojsk z Afganistanu, 2015-03-26, Zgoda na Resolute Support, 2014-12-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.