Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia zmniejsza kontyngent w Mali

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 26 lipca 2016

Holenderskie siły zbrojne chcą wycofać do kraju śmigłowce używane w ramach misji ONZ w Mali.

Wycofanie holenderskich śmigłowców wojskowych do kraju może utrudnić realizację podstawowych celów misji pokojowej ONZ w Mali / Zdjęcie: MO Holandii

Najprawdopodobniej na początku 2017 Koninklijke Luchtmacht (wojska lotnicze Holandii) wycofają do kraju śmigłowce używane w ramach misji pokojowej ONZ w Mali, Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali (MINUSMA). Wiropłaty mają przejść przegląd techniczny i remont po kilku latach intensywnej eksploatacji w zachodniej Afryce.

W 2014 KLu przebazowały do Mali 4 śmigłowce uderzeniowe AH-64D Apache i 3 transportowe CH-47D Chinook (Chinooki do Mali, 2014-09-10; Holenderskie Apache już w Mali, 2014-05-20). Wiropłaty stacjonują w Kamp Castor, niedaleko Gao, gdzie mieści się główna baza holenderskiego kontyngentu wojskowego (Holandia przedłuża misje zagraniczne, 2015-06-23). Na co dzień śmigłowce służą w 301. i 298. eskadrach lotniczych z bazy Gilze-Rijen na południu kraju.

Chinooki transportują uzbrojenie i zaopatrzenie między bazami wojskowymi misji MINUSMA, a także dostarczają żywność i wodę pitną lokalnej ludności. AH-64D udzielają wsparcia ogniowego jednostkom walczącym z islamistami i osłaniają konwoje (Pierwsza misja bojowa Apache w Mali, 2015-01-22).

Na sukcesie misji holenderskiego kontyngentu cieniem kładzie się utrata jednego z AH-64D (Kolejny Apache do Mali, 2015-05-28). Wiropłat rozbił się na początku ub. r. podczas rutynowego lotu szkolnego. W wyniku katastrofy zginęło 2 lotników stanowiących jego załogę (Ostatnia droga holenderskich pilotów, 2015-03-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.