Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja Growlera

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł lotniczy, 10 maja 2019

Boeing rozpoczął prace projektowe nad modernizacją samolotów walki elektronicznej EA-18G Growler eksploatowanych przez lotnictwo US Navy (marynarki wojennej USA). Zmodernizowana konstrukcja zostanie oznaczona jako Growler Block II i będzie zawierała funkcje już wdrożone w F/A-18E/F Super Hornet, takie jak nowoczesna awionika i konforemne zbiorniki paliwa na przejściu skrzydło-kadłub, a także ulepszone wyposażenie pokładowe i urządzenia WE (Kontrakt na Super Hornety Block III, 2019-03-21).

Zmodernizowane EA-18G miałyby zostać przystosowane m.in. do kierowania działaniami roju bbsl / Zdjęcie: US Navy

Przedstawiciele producenta odmawiają ujawnienia szczegółów. Wiadomo tylko, że Growler Block II będzie miał systemy o otwartej architekturze, umożliwiającej szybsze aktualizowanie oprogramowania i sprzętu. Oprócz tego samolot ma zostać wyposażony w komputery o większej mocy obliczeniowej, umożliwiające kierowanie działaniami roju bojowych bezzałogowych statków latających, opracowywanych w ramach projektu Loyal Wingman.

Dokładna liczba EA-18G lotnictwa US Navy, które zostaną zmodernizowane, nie została podana do wiadomości. Nie wiadomo też, czy projektem jest zainteresowany jedyny eksportowy użytkownik tego typu – Royal Australian Air Force (RAAF, Królewskie Wojska Lotnicze Australii), które niedawno zgłosiły ich wstępną zdolność bojową. Według informacji tygodnika Flight pierwsze Growlery Block II mogłyby wejść do służby w 2025 (Wstępna zdolność bojowa EA-18G RAAF, 2019-04-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.