Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Najdłuższa misja Falco EVO

Służby państwowe, Strategia i polityka, 15 lipca 2019

Jeden z bezzałogowych statków latających Leonardo Falco EVO służy do monitorowania nielegalnej migracji, wspierając działania Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Wybrzeża (Frontex).

Bsl Falco EVO wylatał od grudnia 2018 ponad 280 h podczas misji na rzecz Frontexu / Zdjęcie: Leonardo

20 czerwca Falco EVO odegrał kluczową rolę w monitorowaniu kolejnej próby nielegalnej migracji na Morzu Śródziemnym. Stacjonujący na włoskiej wyspie Lampedusa bezzałogowiec współpracował z innymi zasobami Frontexu w celu zidentyfikowania statku-matki (trawlera), z pokładu którego 81 nielegalnych imigrantów zostało przeniesionych do mniejszych łodzi, podążających w stronę wybrzeża Włoch. Technika taka jest coraz częściej stosowana przez organizacje przestępcze wspomagające nielegalnych migrantów. Operatorzy Falco EVO uważnie obserwowali trawler i łodzie, wskazując cel przedstawicielom włoskich służb porządku publicznego (Patrolowce dla greckiej straży wybrzeża, 2019-01-29, Asseco stworzy system ochrony granic UE, 2019-01-09).

Bsl Falco EVO wylatał od grudnia 2018 ponad 280 h podczas misji na rzecz Frontexu. Najdłuższa z nich, wykonana 26 czerwca, trwała 17 h 21 min i polegała na obserwowaniu dwóch łodzi w pobliżu Lampedusy. Ścisła współpraca między ENAV (dostawcą usług nawigacyjnych), ENAC (władzami lotnictwa cywilnego), AST Lampedusa (zarządcą lotniska), Guardia di Finanza (policję skarbową) i Leonardo pozwoliła na wydłużenie czasu zakończenia misji o dwie godziny, do 24:00 (Zakończono próby zmodernizowanego Falco EVO, 2018-10-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.