Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iron Dome skuteczny przeciwko bsl

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 14 lipca 2015

Niedawne testy ogniowe Iron Dome potwierdziły możliwość użycia systemu do zestrzeliwania nieprzyjacielskich bezzałogowych statków latających.

Podczas niedawnych prób ogniowych Iron Dome użyto bezzałogowych statków latających, poruszających się na różnych wysokościach i ze zmienną prędkością. Cele powietrzne niszczono za pomocą antyrakiet Tamir, wyposażonych w głowice bojowe z zapalnikiem zbliżeniowym lub głowice kinetyczne / Zdjęcie: MO Izraela

Rafael Advanced Defense Systems przeprowadził wspólnie z Siłami Obronnymi Izraela (IDF) serię testów ogniowych systemu obrony powietrznej, Iron Dome. Ich celem było potwierdzenie możliwości użycia systemu do wykrywania, śledzenia i zestrzeliwania bezzałogowych statków latających, poruszających się na różnych wysokościach i ze zmienną prędkością.

Iron Dome opracowano z myślą o niszczeniu nieprzyjacielskich rakiet, pocisków artyleryjskich i granatów moździerzowych, wystrzeliwanych w kierunku Izraela ze strony Autonomii Palestyńskiej, Libanu i Półwyspu Synaj (Iron Dome na północy Izraela, 2015-01-20; Więcej baterii Iron Dome, 2014-07-17). Ministerstwo obrony Izraela zwróciło się w ostatnich latach do Rafaela z prośbą o przystosowanie systemu także do zestrzeliwania bsl, coraz powszechniej używanych m.in. przez bojowników Hamasu i Hezbollahu, a także powstańców palestyńskich (IDF o taktyce Hamasu, 2014-08-21; IDF o operacji w Strefie Gazy, 2014-08-08).

Przystosowanie Iron Dome do zestrzeliwania bsl nie wymagało pogłębionej modernizacji systemu. Producent zmodyfikował jedynie oprogramowanie podsystemu kierowania ogniem, przystosowując je do wykrywania i śledzenia nieprzyjacielskich bezzałogowców. Usprawniono również pracę modułu przesyłu danych między stacją kierowania a antyrakietą Tamir.

Przedstawiciele Rafaela liczą, że nowe zastosowanie Iron Dome na polu walki zwiększy atrakcyjność systemu w oczach potencjalnych klientów. Izraelczykom nie udało się do tej pory znaleźć nabywców eksportowych (Rijad nie chce Iron Dome, 2015-05-28; Seul zainteresowany Iron Dome, 2014-08-11), mimo prowadzonej od kilku lat kampanii marketingowej i prób zainteresowania najbliższych sojuszników zakupem systemu (Raytheon dla Iron Dome, 2014-10-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.