Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A-Darter certyfikowany

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 02 października 2019

Kierowany pocisk rakietowy powietrze-powietrze bliskiego zasięgu A-Darter otrzymał Certyfikat Typu. Wydanie dokumentu oznacza, że uzbrojenie spełnia wymagania techniczne, operacyjne, logistyczne, przemysłowe i bezpieczeństwa zarówno Força Aérea Brasileira (FAB, wojsk lotniczych Brazylii), jak i South African Air Force (SAAF, wojsk lotniczych RPA).

Do przenoszenia kpr p-p A-Darter przystosowane są samoloty A-1M, F-5M, Gripen i Hawk / Zdjęcie: Denel

Naprowadzany termolokacyjnie A-Darter jest pociskiem opracowywanym wspólnie przez RPA i Brazylię. Jego długość to 2,98 m, a masa całkowita – 90 kg. Według producenta pocisk jest zdolny do wykonywania manewrów z przeciążeniem n=100. Zasięg A-Dartera to ok. 20 km.

Pociski A-Darter będą stanowić uzbrojenie południowoafrykańskich Gripenów i Hawków oraz brazylijskich A-1M, F-5M i F-39 (Spowolnienie dostaw F-39 i KC-390, 2019-09-27, Uzbrojenie brazylijskich Gripenów, 2015-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra