Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

200 tys. h Eurofighterów

Lotnictwo wojskowe, 09 września 2013

Łączny nalot samolotów wielozadaniowych Eurofighter, eksploatowanych przez wojska lotnicze 6 krajów, przekroczył 200 tys. godzin.

Personel JG74 ze składu Luftwaffe obok samolotu z okolicznościowym malowaniem / Zdjęcie: Eurofighter

Obecnie na całym świecie eksploatowanych jest 378 Eurofighterów. Ich użytkownikami są lotnicy z Arabii Saudyjskiej, Austrii, Hiszpanii, Niemiec, W. Brytanii (Typhoon zrzuca Paveway IV, 2013-07-05, Setny Eurofighter RAF, 2013-01-30) i Włoch (Typhoony tankują z KC-767A, 2013-04-03). Na odbiór pierwszych samolotów czeka Oman (Oman zamówił Eurofightery, 2012-12-21).

Samoloty tego typu wchodzą w skład 20 eskadr: 7 ze składu Royal Air Force (4 w bazie Coningsby, 2 w Leuchars i 1 w Mount Pleasant, na Falklandach), 5 z Aeronautica Militare (2 w Grosseto, 2 w Gioia del Colle, 1 w Trapani), 3 z Luftwaffe (Laage, Neuburg i Nörvenich), 3 z Hiszpanii (2 w Morón, 1 w Albacete) oraz po jednej z Austrii (Zeltweg, 5 tys. godzin austriackich Eurofighterów, 2013-02-19) i w Arabii Saudyjskiej.

Nalot Eurofighterów rośnie równie szybko, jak liczba dostarczonych samolotów. Próg 5 tys. został przekroczony w listopadzie 2005, a już sierpniu następnego roku nalot zwiększył się do 10 tys. h. Do sierpnia 2008 flota Eurofighterów wylatała już 50 tys. h, a w styczniu 2011 osiągnięto 100 tys. h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra