Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powstała Naval Group Pacific

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 października 2019

Francuska Naval Group powołała do życia nową spółkę –  Naval Group Pacific. Jej siedzibą będzie Sydney w Australii. W odróżnieniu od Naval Group Australia z siedzibą w Adelajdzie, która zajmuje się wyłącznie projektem nowych australijskich okrętów podwodnych typu Attack (Porozumienie o budowie australijskich OP, 2019-02-25). 

/ Ilustracja: Naval Group

Naval Group Pacific skoncentruje się na wzmocnieniu szerszych możliwości Australii poprzez sprzedaż, zarządzanie programem i utrzymanie istniejącego portfolio produktów technologii systemów i usług macierzystej spółki poprzez budowanie partnerstwa z przemysłem australijskim. Działalność Naval Group Pacific ma rozpocząć się w I kwartale 2020.

Naval Group Pacific będzie polegać na długoterminowych partnerstwach i wykorzysta dynamiczną politykę badawczo-rozwojową swojej macierzystej spółki, aby rozwiązać niektóre z najważniejszych wyzwań lokalnego przemysłu obronnego. Naval Group Pacific sprawi, że Australia stanie się globalnym centrum doskonałości badawczo-rozwojowej dla Naval Group, współpracując z przemysłem, ośrodkami akademickimi i rządami u w celu opracowania nowych technologii morskich – powiedział dyrektor generalny i prezes Naval Group Hervé Guillou.

Naval Group Pacific będzie odpowiedzialna za rozwój działalności Naval Group w Australii i Nowej Zelandii. Nowa spółka utworzy także nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe – Australian Maritime Development Centre (AMDC). W skład AMDC wchodzą: ASC, CSIRO, Uniwersytet Deakin, Defence Innovation Network NSW, Defense SA, Uniwersytet Flinders, rząd Nowej Południowej Walii, rząd Wiktorii, Uniwersytet Adelajdzki, Uniwersytet w Melbourne, Uniwersytet Nowej Południowej Walii, Uniwersytet Australii Południowej, Uniwersytet Sydney, Australijskie Kolegium Morskie Uniwersytetu Tasmańskiego i Uniwersytet Techniczny w Sydney.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.