Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa na australijskie OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 lutego 2019

Rządy Australii i Francji zawarły porozumienie o budowie dwunastu okrętów podwodnych typu Attack. Koszt przedsięwzięcia oblicza się na 50 mld AUD (135 mld zł).

Budowa nowych australijskich OP ma pomóc w utworzeniu kilku tys. miejsc pracy w kraju / Grafika: Naval Group

Długo wyczekiwane porozumienie, Strategic Partnering Agreement, zostało podpisane dziś w Canberze (Opóźnienie australijskich OP?, 2018-11-14). Umowę sygnowali: premier Australii, Scott Morrison, minister obrony Australii, Christopher Pyne oraz jego francuska odpowiedniczka, Florence Parly.

Porozumienie, które negocjowano przez kilka lat, warunkuje zasady na jakich prowadzona będzie budowa dwunastu nowoczesnych okrętów podwodnych typu Attack, które do połowy stulecia zasilą Royal Australian Navy (królewską marynarkę wojenną Australii). Pierwszy okręt, HMAS Attack, ma zostać przekazany odbiorcy na początku l. 2030.

Okręty podwodne typu Attack będą powstawały w Australii, a w ich budowę zaangażuje się lokalny przemysł zbrojeniowy i stoczniowy (Miliardy na uzbrojenie australijskich OP, 2019-01-31). Jednostki powstaną w oparciu o projekt Shortfin Barracuda, opracowany przez francuskie Naval Group, które w 2016 zwyciężyło w przetargu na dostawę nowych OP dla Australii (Kontrakt na australijskie OP, 2016-12-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra