Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bushido Guardian 19

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 października 2019

Od 11 września w bazach Chitose i Misawa trwają manewry Bushido Guardian 19. Są to pierwsze w historii ćwiczenia z udziałem personelu Royal Australian Air Force (RAAF, królewskich wojsk lotniczych Australii) i Koku Jieitai (japońskich wojsk lotniczych samoobrony). Manewry miały odbyć się w zeszłym roku, ale zostały przełożone z powodu trzęsienia ziemi, które nawiedziło w Hokkaido we wrześniu 2018.

Bushido Guardian 19 to pierwsze w historii ćwiczenia wojsk lotniczych Australii i Japonii / Zdjęcia: MO Australii  

Australijczycy wysłali do Japonii 7 wielozadaniowych samolotów bojowych F/A-18A/B Hornet ze składu 77. suadronu, którym w przelocie do Kraju Kwitnącej Wiśni towarzyszyły transportowce C-17A Globemaster i C-130J Hercules oraz wielozadaniowy samolot transportowo-tankującego KC-30A. Gospodarzy reprezentują jednostki wyposażone w samoloty bojowe F-2A i F-15J/DJ (Japońskie F-35A wróciły do lotów, 2019-08-02, AAM-4B dla zmodernizowanych F-15?, 2019-07-25).

Ćwiczenie Bushido Guardian 2019 daje Australii i Japonii możliwości nie tylko przetestowania i oceny istniejącej interoperacyjności, ale także zwiększenia wzajemnej świadomości na temat wymagań w zakresie projekcji siły, w tym przebazowania dalekiego zasięgu – powiedział wicemarszałek RAAF Joe Iervasi (Wstępna zdolność bojowa EA-18G RAAF, 2019-04-30, F-35A przybyły do Australii, 2018-12-10).

Lotników biorących udział w manewrach odwiedzili najwyżsi dowódcy z obydwu państw – szef RAAF marsz. Mel Hupfeld i szef sztabu Koku Jieitai gen. Yoshinari Marumo. Pierwszy z nich wykonał lot w tylnej kabinie japońskiego F-15DJ pilotowanego przez dowódcę 201. eskadry płka Takafumiego Komoriego, a drugi – w tylnej kabinie F/A-18B, za sterami którego zasiadał dowódca 77. squadronu ppłk Jason Easthope.

Manewry Bushido Guardian 19 mają zakończyć się 8 października.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra