Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egipskie Mi-24W ujawnione

Lotnictwo wojskowe, 14 stycznia 2020

Egipskie Ministerstwo Obrony opublikowało film z ćwiczeń Qadir 2020, na którym pokazano śmigłowce uderzeniowe Mi-24W.

Para egipskich Mi-24W biorących udział w ćwiczeniach Qadir 2020 / Zdjęcie: MO Egiptu

Według niepotwierdzonych dotąd oficjalnie informacji wojska lotnicze Egiptu od 2017 mają na stanie co najmniej jedną eskadrę Mi-24W. Media donosiły, że rząd w Kairze zakupił 12 wiropłatów tego typu, najprawdopodobniej od Ukrainy. Miejscem ich stacjonowania jest port lotniczy Burdż al-Arab, znajdujący się 40 km na południowy zachód od miasta Aleksandria.

W ćwiczeniach Qadir 2020, przeprowadzonym na wybrzeżu Morza Śródziemnego, uczestniczyły wszystkie rodzaje egipskich sił zbrojnych, a także straż graniczna i siły specjalne. Na w/w filmie zaprezentowano także śmigłowce uderzeniowe AH-64 Apache i Ka-52 oraz nowe myśliwce MiG-29M/M2 z zestawami do podawania paliwa samolotom wielozadaniowym Rafale (Ka-52 na egipskim Mistralu, 2020-01-07, Egipt zamówił Su-35, 2019-03-19, Ostatnie Rafale EM dla Egiptu, 2017-12-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra