Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się egipski MiG-29M

Wypadki, Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, 03 listopada 2018

Dziś w czasie rutynowego lotu treningowego rozbił się myśliwiec MiG-29M należący do wojsk lotniczych Egiptu (Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Miṣrīyä). Jego pilot zdołał się katapultować i przeżyć. Egipcjanie twierdzą, że przyczyną wypadku była awaria systemu sterowania samolotu.

Samoloty MiG-29M wojsk lotniczych Egiptu na zdjęciu wykonanym z samolotu VIP Arabii Saudyjskiej

O wypadku poinformował Kommiersant. Informację potwierdzili przedstawiciele koncernu OAK – producenta samolotu. – W najbliższym czasie nasi specjaliści polecą do Egiptu, by pomóc w wyjaśnianiu przyczyn wypadku – przekazali mediom.

Egipt w kwietniu 2015 zamówił ponad 50 MiG-29M/M2 (Egipt kupił ponad 50 MiG-29, 2016-04-12). Według nieoficjalnych informacji, kontrakt miał wartość ok. 3,5 mld USD. Dostawy samolotów rozpoczęły się w kwietniu 2017 i mają zostać zakończone do 2020 (Pierwszy MiG-29M2 dla Egiptu, 2017-04-01). Według dostępnych informacji, Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Miṣrīyä otrzymały już co najmniej 15 myśliwców MiG-29M/M2 (Egipt prezentuje H-31, 2018-10-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.