Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Rafale C w Egipcie

Lotnictwo wojskowe, 28 lipca 2017

Para jednomiejscowych samolotów wielozadaniowych Dassault Rafale C (w wersji jednomiejscowej), przeznaczonych dla Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Misrīyä (wojsk lotniczych Egiptu), dotarła do kraju 26 lipca.

Obecnie wojska lotnicze Egiptu mają na stanie 11 Rafale, w tym 2 jednomiejscowe, dostarczone w tym tygodniu / Zdjęcie: MO Egiptu

Była to 4. transza dostaw. Poprzednio Egipt odebrał po 3 Rafale B (w wersji dwumiejscowej), w lipcu 2015, styczniu 2016 i kwietniu br. Część z nich w marcu wzięła udział w działaniach bojowych przeciwko islamistom na terenie Libii (Kolejne Rafale dla Egiptu, 2016-01-29).

Rząd w Kairze zakupił 24 Rafale, w tym 16 w wersji dwumiejscowej. Samoloty Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Misrīyä pozbawiono zdolności przenoszenia pocisków samosterujących ASMPA z głowicą nuklearną, a także wybudowano z nich elementy wyposażenia łączności, kompatybilne ze standardami NATO.

Jak poinformował prezes Dassault Aviation Eric Trappier w 2. połowie br. Egipt odbierze jeszcze 3 Rafale, dzięki czemu dysponować będzie 14 samolotami tego typu. W 2017 zakłady francuskiego koncernu opuści jeszcze jeden Rafale M, zmodernizowany do standardu F3, którego odbiorcą będzie Aéronautique navale (lotnictwo marynarki wojennej).

Plany Dassault zakładają przekazanie rodzimym siłom zbrojnym 3 Rafale w 2018, ale żadnego (sic!) w l. 2019-2020. Pozostałe 28 samolotów, ze 180, jakie zamówiły Armee de l’Air (wojska lotnicze Francji) i Aéronautique navale przekazywanych im będzie od 2021. Tempo dostaw zostanie określone w przyszłości (Nowy europejski samolot wielozadaniowy , 2017-07-17).  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.