Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek F-35A w Eglin

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 20 maja 2020

Wczoraj, 19 maja, ok. 19:30 czasu lokalnego, w bazie US Air Force (wojsk lotiuczych Stanów Zjednczonych Ameryki) Eglin na Florydzie rozbił się samolot wielozadaniowy bojowy Lockheed Martin F-35A Lightning II ze składu do 58th Fighter Squadron (eskadry myśliwskiej). To już drugi wypadek samolotu z bazy Eglin w ostatnich dniach. 15 maja rozbił się F-22 Raptor z 45th FS (Na Florydzie rozbił się F-22, 2020-05-16).

Jeden z F-35A ze składu 58th FS podczas przeglądu przed lotem / Zdjęcie: USAF

Zdarzenie miało miejsce podczas lądowania, po rutynowym nocnym locie szkoleniowym. Pilot, którego nazwiska nie ujawniono, zdołał się katapultować, a po lądowaniu zajęły się nim służby medyczne. Stan lotnika jest dobry.

Nie wiadomo, jak bardzo uszkodzony został samolot i jakie szkody na ziemi spowodowało zdarzenie. Wojsko podało, że nie doszło do utraty życia ani obrażeń wśród ludności cywilnej. Obecnie trwa dochodzenie przyczyn wypadku.

Dotychczas Amerykanie stracili jednego Lightninga II. We wrześniu 2018 należący do US Marine Corps F-35B rozbił się w Karolinie Południowej. Pilot katapultował się bez szwanku (Przyczyna rozbicia F-35B, 2019-05-12).  

Natomiast w kwietniu 2019 utracono F-35A Japońskich Wojsk Lotniczych Samoobrony. Samolot zaginął nad morzem. Ciało pilota, mjra Akinori Hosomi, zostało odnalezione po 2 miesiącach poszukiwań (Pilot F-35A utracił orientację przestrzenną?, 2019-06-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.