Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kontrakty na ESSM

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 12 października 2021

Raytheon Missiles & Defense, dział Raytheon Technologies, otrzymał od US Navy (Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Ameryki) dwa kontrakty związane z produkcją pocisków RIM-162 Evolved Seasparrow Missile (ESSM).

Wersje ESSM Block 1 i Block 2 opracowano w ramach międzynarodowej współpracy modernizacji pocisku RIM-7 Seasparrow. Systemy te umożliwiają efektywną samoobronę okrętu w starciu z szybkimi, wysoce manewrowymi pociskami przeciwokrętowymi w środowisku morskim / Zdjęcie: US Navy

Pierwszy kontrakt, wart 1,28 mld USD, dotyczy finansowania dalszej produkcji ESSM Block 2, a drugi, o wartości 362 mln USD, obejmuje usługi inżynieryjne i techniczne wspierające produkcję ESSM.

Zawarty kontrakt produkcyjny pozwoli na dostarczenie maksymalnie 724 ESSM Block 2 dla USA i 9 spośród 11 członków natowskiego Biura Projektu Seasparrow, największego i najdłużej w historii NATO działającego międzynarodowego konsorcjum wojskowego i przemysłowego, którego zadaniem jest zapewnienie zdolności do inteligentnej obrony.

– ESSM chronią amerykańską marynarkę wojenną i sojusznicze floty na całym świecie już od ponad 50 lat. Podpisane kontrakty odzwierciedlają niezmienne zaufanie konsorcjum do zdolności, jakie oferuje to uzbrojenie w zakresie zapewnienia optymalnej ochrony setkom okrętów używanych przez marynarki wojenne na całym świecie – powiedziała Kim Ernzen, wiceprezes działu systemów morskich w Raytheon Missiles & Defense.

 ESSM Block 2 to pocisk ziemia-powietrze krótkiego zasięgu wyposażony w podwójny – aktywny i półaktywny – system naprowadzania i odpalany z okrętów w celu zapewnienia ochrony przed wrogimi pociskami i samolotami. Pocisk ma podwójny układ naprowadzania działający w paśmie X i zwiększoną manewrowość (Ceny pocisków rakietowych US Navy, 2020-12-12, Chrzest USS John F. Kennedy, 2019-12-09, Tajlandia odebrała i przechrzciła fregatę, 2019-01-16Przegląd remontowy HMCS Montréal , 2018-08-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.