Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2,5 mld USD na likwidację plutonu

Strategia i polityka, 14 kwietnia 2010

Rosyjski minister spraw zagranicznych zapowiedział utylizację, kosztem 2,5 mld USD, ok. 34 t wzbogaconego plutonu - nadwyżek tego izotopu dla głowic nuklearnych.

Jeden z sowieckich międzykontynentalnych pocisków balistycznych R-36, przerobionych później przez Ukrainę na cywilną rakietę Dniepr. W 1991 ZSRS dysponował 308 silosami z różnymi modelami R-36. Obecnie deklaruje, że w gotowości do działań pozostaje mniej niż 60 / Zdjęcie: ISC Kosmotras

Przedstawiciele USA i Rosji podpisali dzisiaj umowę, wpisującą się w ciąg porozumień rozbrojeniowych (zobacz: START został podpisany). Zakłada ona likwidację nadwyżek wzbogaconego uranu (Pu-239), wykorzystywanego do produkcji głowic i bomb atomowych.

Rosyjski minister spraw zagranicznych, Siergiej Ławrow zapowiedział, że jego kraj zniszczy 34 t tego izotopu. Rosjanie obliczają, że proces pochłonie 2,5 mld USD. 400 mln USD z tej kwoty pochodzić będzie z USA. Waszyngton w przeszłości współfinansował już likwidację rosyjskich arsenałów broni masowego rażenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.