Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odchudzanie brytyjskiego ministerstwa

Strategia i polityka, 22 sierpnia 2012

Brytyjskie ministerstwo obrony zamierza w przeciągu najbliższych 2 lat ograniczyć o 25% liczbę pracowników najwyższego szczebla. Decyzja jest związana z planami restrukturyzacji resortu.

Jednym z priorytetowych programów cięć budżetowych brytyjskiego resortu obrony jest planowane zmniejszenie do 2020 liczebność jednostek operacyjnych wojsk lądowych o 20 tys. żołnierzy. Obecnie służy w nich 102 tys. żołnierzy (na czas wojny liczba to wzrośnie do 240 tys. ze względu na rezerwistów Territorial Army oraz byłych żołnierzy zawodowych, przeniesionych do rezerwy ogólnej) / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Philip Hammond minister obrony Wielkiej Brytanii zapowiedział wprowadzenie w życie nowej struktury resortu, poczynając od kwietnia 2013. Miałaby ona stać się bardziej efektywna, m.in. poprzez ograniczenie liczby pracowników wyższego szczebla. Docelowo zwolnienia miałyby dotknąć 26 stanowisk, zarówno cywilnych jak i wojskowych. W planach jest także zmiana dotychczasowego zakresu zadań, realizowanych przez ministerstwo.

Jednym z pomysłów jest przekazanie odpowiedzialności za kontrolę wydatków budżetowych czy ciągłość dostaw zaopatrzenia poszczególnym dowództwom rodzajów sił zbrojnych. W ten sposób resort obrony mógłby skoncentrować się na działaniach nadrzędnych, związanych m.in. z realizacją wieloletniej strategii rozwoju brytyjskich sił zbrojnych. Jeżeli zostaną zrealizowane, plany ministra obrony mają przynieść resortowi oszczędności rzędu blisko 4 mln GBP rocznie.

Zamierzenia ministra Hammonda wpisują się w szerszy i rozłożony w czasie program ograniczania wydatków brytyjskiego resortu obrony (Zbilansowane brytyjskie budżety, 2012-05-14). Do jego podstawowych założeń zalicza się, m.in. redukcję liczby etatów w siłach zbrojnych (Jeszcze o brytyjskich wojskach lądowych, 2012-07-06) oraz wstrzymanie dostaw lub ograniczenie liczby zamawianego uzbrojenia wojskowego (np. Pierwszy brytyjski F-35B przekazany, 2012-07-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.