Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Używane Chinooki dla Libii?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 września 2012

Przedstawiciele Boeinga poinformowali o prowadzonych rozmowach z wojskami lądowymi USA na temat ewentualnej sprzedaży używanych śmigłowców CH-47E dla Libii.

Jeszcze za czasów rządów Muamara Kaddafiego Libia zakupiła około 20 CH-47C, z czego sprawnych pozostało około 8. Nie wiadomo jednak w jakim stanie oraz liczbie śmigłowce przeszły pod kontrolę Narodowej Armii Wyzwoleńczej / Zdjęcie: IranDefence.net

Informacja taka została podana jednym z centrów produkcyjnych Boeinga w Millville (New Jersey) przez Raymonda Haddada odpowiedzialnego, m.in. z program przedłużania resursów śmigłowców. W razie podpisania ewentualnej umowy, amerykański koncern otrzymałby zapewne zlecenie na przegląd i (w razie potrzeby) remont śmigłowców.

Nowe-stare Chinooki (50 lat Chinooka, 2012-08-17) miałyby najprawdopodobniej zastąpić lub uzupełnić te, które obecnie powinny znajdować się w wyposażeniu libijskich sił zbrojnych. Jeszcze za czasów rządów Muamara Kaddafiego Libia zakupiła około 20 CH-47C, z czego sprawnych pozostało około 8. Nie wiadomo jednak w jakim stanie oraz liczbie śmigłowce przeszły pod kontrolę Narodowej Armii Wyzwoleńczej.

Obecnie w wyposażeniu US Army znajduje się ponad 400 CH-47 w wersjach D i F (25 nowych Chinooków, 2011-03-31). Chinooki w konfiguracji E wykorzystywane są, m.in. przez jednostki SOCOM oznaczone jako MH-47 (Zła widoczność przyczyną katastrofy MH-47, 2009-10-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.