Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Używane Chinooki dla Libii?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 września 2012

Przedstawiciele Boeinga poinformowali o prowadzonych rozmowach z wojskami lądowymi USA na temat ewentualnej sprzedaży używanych śmigłowców CH-47E dla Libii.

Jeszcze za czasów rządów Muamara Kaddafiego Libia zakupiła około 20 CH-47C, z czego sprawnych pozostało około 8. Nie wiadomo jednak w jakim stanie oraz liczbie śmigłowce przeszły pod kontrolę Narodowej Armii Wyzwoleńczej / Zdjęcie: IranDefence.net

Informacja taka została podana jednym z centrów produkcyjnych Boeinga w Millville (New Jersey) przez Raymonda Haddada odpowiedzialnego, m.in. z program przedłużania resursów śmigłowców. W razie podpisania ewentualnej umowy, amerykański koncern otrzymałby zapewne zlecenie na przegląd i (w razie potrzeby) remont śmigłowców.

Nowe-stare Chinooki (50 lat Chinooka, 2012-08-17) miałyby najprawdopodobniej zastąpić lub uzupełnić te, które obecnie powinny znajdować się w wyposażeniu libijskich sił zbrojnych. Jeszcze za czasów rządów Muamara Kaddafiego Libia zakupiła około 20 CH-47C, z czego sprawnych pozostało około 8. Nie wiadomo jednak w jakim stanie oraz liczbie śmigłowce przeszły pod kontrolę Narodowej Armii Wyzwoleńczej.

Obecnie w wyposażeniu US Army znajduje się ponad 400 CH-47 w wersjach D i F (25 nowych Chinooków, 2011-03-31). Chinooki w konfiguracji E wykorzystywane są, m.in. przez jednostki SOCOM oznaczone jako MH-47 (Zła widoczność przyczyną katastrofy MH-47, 2009-10-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.