Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjskich redukcji c.d.

Wojska lądowe, 22 stycznia 2013

Dzisiaj brytyjski resort obrony zapowiedział oficjalnie przeprowadzenie kolejnej, trzeciej już transzy zwolnień, które obejmą 5,3 tys. żołnierzy wojsk lądowych.

Zwolnienia nie obejmą żołnierzy, którzy biorą udział w wojnie w Afganistanie. Znamiennym jest jednak, że ograniczenie liczebności wojsk lądowych zgrano w czasie ze zmniejszeniem brytyjskiego kontyngentu w Afganistanie, o podobną liczbę żołnierzy. Pod koniec 2012 było tam 9500 Brytyjczyków, po roku pozostanie ich ok. 5,2 tys. / Zdjęcie: csmonitor.com

W 2010 brytyjski rząd zdecydował o istotnym zmniejszeniu wydatków obronnych kraju – do 2015 średnio o 8%. Wiązało się to z planami ograniczenia liczebności sił zbrojnych o 17 tys. etatów wojskowych i 25 tys. cywilnych (Drastyczne redukcje Londynu, 2010-10-20, Jeszcze o redukcjach Londynu, 2010-10-22). Redukcje liczebności RAF i Royal Navy (po ok. 5 tys. żołnierzy) praktycznie już zakończono.

W połowie 2012 przesądzono natomiast o jeszcze głębszych cięciach w strukturze wojsk lądowych. Liczba żołnierzy jednostek operacyjnych spada ze 109 tys. trzy lata temu, przez 102 tys. obecnie (co stanowi wypełnienie planu z 2010), do 82 tys. w 2020. Rekompensatą będzie wzrost liczby rezerwistów Territorial Army, z ok. 15 do 36 tys. (Więcej rezerwistów i kontraktorów, 2012-06-08).

W ramach ograniczania liczby żołnierzy zawodowych minister obrony Wielkiej Brytanii, Philip Hammond ogłosił dzisiaj rozpoczęcie procesu zniejszania liczby etatów wojsk lądowych o 5300 stanowisk. Dodał, że liczba ta będzie w praktyce nieco niższa, ponieważ w ostatnich miesiącach wprowadzono program dobrowolnych odejść ze służby, przy ograniczeniu naboru.

Obecnie trwa wyznaczenie żołnierzy, którzy opuszczą szeregi wojsk lądowych. Nie należą do nich ranni w wyniku działań bojowych, biorący udział w wojnie w Afganistanie, żołnierze przygotowujący się do wyjazdu i odpoczywający po misji.

Przedstawiciele brytyjskiego resortu obrony podkreślają, że 93% żołnierzy wojsk lądowych, którzy zostali usunięci w wyniku poprzednich redukcji, znaleźli alternatywne zatrudnienie w ciągu 6 miesięcy. W ciągu roku wartość ta wzrosła do 97%.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.