Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ograniczenie wsparcia USA dla Izraela?

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lutego 2013

Cięcia budżetowe w USA mogą znacznie ograniczyć pomoc finansową dla Izraela. Ofiarami oszczędności mogą paść m.in. systemy antyrakietowe Iron Dome, David's Sling i Arrow.

Start pocisku systemu Iron Dome / Zdjęcie: IDF

Według Globes, jeśli plany oszczędności budżetowych zostaną zrealizowane, pomoc finansowa USA dla Izraela może zostać zredukowana nawet o 729 mln USD. Amerykanie chcą zmniejszyć wydatki Pentagonu o 13,5 mld USD. W pakiecie oszczędnościowym uwzględniono bezpośrednie ograniczenie wsparcia dla Izraela, które wynosi 3,15 mld USD, o 240-260 mln USD. W grę wchodzi także rezygnacja z finansowania izraelsko-amerykańskich programów rozwojowych na kwotę 749 mln USD. W najlepszym wypadku, jeśli programy rozwoju systemów antyrakietowych nie zostaną przerwane, a jedynie ograniczone, Izrael straci 300 mln USD amerykańskiej pomocy finansowej.

Plany oszczędności budżetowych Pentagonu (Bliżej cięć wydatków Pentagonu) przewidują redukcje wydatków o blisko 500 mld USD w ciągu najbliższych 10 lat. Z oszczędności wyłączone są tylko wynagrodzenia i ubezpieczenia żołnierzy. Kongresmani wpierający zwykle Izrael mają utrudnione zadanie w lobbowaniu na jego rzecz. Redukcje budżetu federalnego dotkną bowiem dziesiątek milionów zwykłych Amerykanów. Redukcja (sekwestr), która ma wejść w życie 1 marca, może objąć 14 tys. nauczycieli, 4 tys. kontrolerów lotu, czy wyrzucenie z domów 125 tys. ludzi, których czynsze wspiera budżet federalny. Dla Pentagonu redukcja ma oznaczać m.in. rezygnację z remontów 25 okrętów US Navy i 470 samolotów bojowych USAF.

W br. Izrael miał trzymać od USA 211 mln USD na zakupy kolejnych baterii systemu Iron Dome (Piąta bateria Iron Dome już wkrótce) i 268 mln USD na modernizację systemów antyrakietowych David’s Sling (Test systemu David’s Sling, 2012-11-25) i Arrow. Możliwe, że obie te kwoty nie zostaną przekazane. USA mogą całkowicie zrezygnować z finansowania obu programów także w kolejnych latach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.