Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Jacek Kruk

Rok 2011 powinien być definitywnym pożegnaniem z wahadłowcami, po trzech ostatnich misjach nastąpi wieloletnia przerwa w amerykańskich lotach załogowych, w czasie której Amerykanie będą jedynie pasażerami statków rosyjskich. Ogółem na 2011 zaplanowano 7 lotów załogowych - trzy amerykańskie i 4 rosyjskie, a więc dokładnie tak, jak w roku ubiegłym. W chińskiej astronautyce szykuje się nowy jakościowo etap rozwoju: wprowadzenie na orbitę pierwszej stacji kosmicznej Tiangong-1 (w pierwszym półroczu) oraz dokowanie bezzałogowego statku Shenzhou-8 w drugim półroczu 2011. Ponieważ terminy tych wydarzeń są niesprecyzowane, brak ich w poniższym kalendarium.

 Wizja statku Dragon zbliżającego się do stacji ISS / Ilustracja: SpaceX

Ciekawie zapowiada się badanie obiektów układu słonecznego przez sondy kosmiczne: najpierw kometa, potem Merkury i wreszcie planetoida Westa będą badane przez amerykańskie sondy. Rozpoczną się także misje do Jowisza, marsjańskiego księżyca Phobosa i samego Marsa.

więcej w numerze


Skrzydlata Polska - 01/2011
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.