Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Ewa Daszewska

Cessna 150 - dwumiejscowy samolot treningowy i turystyczny, produkowany niegdyś przez Cessna Aircraft Company ze Stanów Zjednoczonych, jest często stosowany w lotniczym szkoleniu podstawowym do licencji turystycznej. Szybkie praktyczne wyszkolenie bez ryzyka strat dla pilota i samolotu zapewnia symulator lotu. Jednak zakup nowego symulatora samolotu general aviation jest dość kosztowny. Studenci z Koła Naukowego Lotników, działającego na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, postanowili zatem wykonać go własnymi siłami.

Wirtualny lot nad Góraszką. Twórcą scenerii zobrazowania lotu jest Drzewiecki Design / Rysunek: via Ewa Daszewska

Adam Łęski, prezes Koła Naukowego Lotników, wyjaśnia znaczenie nazwy, w którą jest wpleciony skrót nazwy wydziału. SyMELator4 jest już czwartym symulatorem lotniczym stworzonym przez KNL. Wcześniejsze trzy symulatory były symulatorami szybowca, teraz KNL-owcy postanowili zrobić coś większego.

Zapytałam Piotra Senderowicza i Marka Zowade, którzy pełnili funkcję koordynatorów projektu, jak doszło do powstania zamysłu zbudowania symulatora Cessny 150L.

Po zbudowaniu trzech wersji symulatora lotu szybowcem przyszedł czas na pierwszy, profesjonalny, stworzony przez studentów symulator samolotu, dwusteru. Projekt powstał i został zrealizowany w ciągu tego roku akademickiego. Wybór padł na Cessnę 150L, gdyż jest to uniwersalny samolot służący do szkoleń lotniczych.

więcej w numerze


Skrzydlata Polska - 01/2011
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.