Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cięcie kadłuba ex-USS Guardian

Marynarka wojenna, 28 marca 2013

Dziobowa część kadłuba ex-USS Guardian została już odłączona od reszty konstrukcji. Proces wydobywania trałowca z rafy koralowej może zakończyć się w ciągu 2 tygodni.Dziobowa część kadłuba ex-USS Guardian przenoszona za pomocą dźwigu na pokład jednego ze statków pomocniczych, biorących udział w całym procesie usuwania trałowca z rafy / Zdjęcie: US Navy

Kadłub ex- USS Guardian został pocięty na 4 oddzielne sekcje (USS Guardian zostanie pocięty?, 2013-01-31). Przed kilkoma dniami pracującym przy okręcie marynarzom i inżynierom udało się odłączyć jego dziobową część. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, pozostałe 3 sekcje byłego trałowca US Navy zostaną usunięte do połowy kwietnia. Wcześniej oddzielono poszczególne elementy nadbudówki jednostki (Górna część nadbudówki USS Guardian usunięta, 2013-03-05).

Wraz z wydostaniem z terenu rafy wszystkich pozostałości dawnego trałowca, rozpocznie się szacowanie strat powstałych wskutek styczniowego wypadku (USS Guardian na rafie, 2013-01-18). Jednostka ugrzęzła bowiem na niezwykle cennym przyrodniczo obszarze, zlokalizowanym na terenie wodnego parku narodowego Tubbataha Reef National Marine Park. W przeszłości został on wpisany na oenzetowską listę światowego dziedzictwa UNESCO (Grzywna za USS Guardian, 2013-01-23.

Co ciekawe, w tym samym czasie, kiedy rozpoczęto odłączanie sekcji kadłuba ex- USS Guardian, do jego dawnego portu macierzystego w japońskim Sasebo dotarł inny z trałowców typu Avenger, USS Warrior (MCM 10) (Zastępstwo dla USS Guardian, 2013-02-26). Jednostka będzie służyła jako zastępstwo wycofanego ze służby przed kilkoma tygodniami Guardiana.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.