Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Guardian usunięty

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 kwietnia 2013

US Navy usunęła ostatecznie pozostałości dawnego trałowca typu Avenger, USS Guardian (MCM 5) z rafy koralowej u wybrzeży Filipin.Rufowa część kadłuba ex-USS Guardian, o masie ok. 250 t, usuwana przy pomocy pływającego dźwigu z terenu Tubbataha Reef

Cięcie osadzonego na rafie koralowej Tubbataha Reef trwało od połowy stycznia br. okrętu (USS Guardian na rafie, 2013-01-18) rozpoczęło się jeszcze w lutym (USS Guardian zostanie pocięty?, 2013-01-31). Zaledwie przed tygodniem dowództwo 7. Floty US Navy informowało o rozpoczęciu procesu oddzielania i usuwania części kadłuba trałowca (Cięcie kadłuba ex-USS Guardian, 2013-03-28). Z kolei 30 marca wydobyto z obszaru rafy ostatni jego element.

W najbliższych dniach trwać będzie usuwanie mniejszych elementów trałowca, które znajdują się albo na samej rafie, albo na wodach w jej pobliżu. Jednocześnie trwa już szacowanie strat wyrządzonych ekosystemowi Tubbataha Reef przez trałowiec. Zajmuje się tym wspólna amerykańsko-filipińska komisja. Jest niemal pewne, że Manila obłoży USA grzywną za styczniowy wypadek (Grzywna za USS Guardian, 2013-01-23).

Kolejny trałowiec typu Avenger, USS Warrior (MCM 10), najbliższych miesiącach będzie zastępował Guardiana w azjatycjkiej misji / Zdjęcia: US Navy

Tymczasem załoga trałowca, wycofanego ze służby w lutym, została w ostatnich dniach przydzielona do innego okrętu typu Avenger, USS Warrior (MCM 10). Jednostka dotarła do portu morskiego w japońskim Sasebo w ostatnich dniach marca. W najbliższych miesiącach będzie ona wykonywała zadania operacyjne na wodach Pacyfiku w zastępstwie Guardiana.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.