Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Druga baza Mistrali

Marynarka wojenna, 17 kwietnia 2013

Według przedstawicieli MO Rosji, okręty typu Mistral będą stacjonować nie tylko we Władywostoku, ale także w Pietropawłowsku Kamczackim.W wersji rosyjskiej. okręty typu Mistral (na zdjęciu francuski Mistral, L9013) mają przewozić 900 żołnierzy desantu lub transportować 40 czołgów podstawowych. Wyposażono będą także w 4 kutry desantowe i 2 poduszkowce. Eskadra stacjonująca na okręcie ma liczyć 8 śmigłowców Ka-29TB i 8 Ka-52K / Zdjęcie: RIA Nowosti

Według Romana Filimonowa, szefa jednego z departamentów w ministerstwie obrony FR, jednym z portów, gdzie stacjonować będą nowe okręty desantowe-śmigłowcowce typu Mistral jest Władywostok. W porcie tym jest już odpowiednia infrastruktura transportowa. Trwa realizacja pozostałych inwestycji (Modernizacja bazy dla Mistrali, 2012-08-04).

W przyszłości należy także stworzyć warunki pozwalające na uzupełnianie zapasów, paliwa, załadunku i wyładunku wojsk i sprzętu czy odpoczynek załóg w porcie w Pietropawłowsku Kamczackim. Nie wykluczamy też wykorzystania innych baz. Od 2015 rozpoczniemy w Kraju Nadmorskim budowę infrastruktury dla potrzeb dwóch Mistrali  – dodał Filimonow.

Zdaniem Filimonowa, najlepszym miejscem bazowania nowych okrętów są porty w dużych miastach, gdzie mieszkałyby załogi okrętów, wraz z rodzinami. Pierwszy Mistral dla Rosji ma być dostarczony w przyszłym roku (Stępka pod Władywostok, 2013-02-01), a drugi – w 2015. Decyzja o zakupie dwóch kolejnych zostanie podjęta przez Moskwę w 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.