Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Druga baza Mistrali

Marynarka wojenna, 17 kwietnia 2013

Według przedstawicieli MO Rosji, okręty typu Mistral będą stacjonować nie tylko we Władywostoku, ale także w Pietropawłowsku Kamczackim.W wersji rosyjskiej. okręty typu Mistral (na zdjęciu francuski Mistral, L9013) mają przewozić 900 żołnierzy desantu lub transportować 40 czołgów podstawowych. Wyposażono będą także w 4 kutry desantowe i 2 poduszkowce. Eskadra stacjonująca na okręcie ma liczyć 8 śmigłowców Ka-29TB i 8 Ka-52K / Zdjęcie: RIA Nowosti

Według Romana Filimonowa, szefa jednego z departamentów w ministerstwie obrony FR, jednym z portów, gdzie stacjonować będą nowe okręty desantowe-śmigłowcowce typu Mistral jest Władywostok. W porcie tym jest już odpowiednia infrastruktura transportowa. Trwa realizacja pozostałych inwestycji (Modernizacja bazy dla Mistrali, 2012-08-04).

W przyszłości należy także stworzyć warunki pozwalające na uzupełnianie zapasów, paliwa, załadunku i wyładunku wojsk i sprzętu czy odpoczynek załóg w porcie w Pietropawłowsku Kamczackim. Nie wykluczamy też wykorzystania innych baz. Od 2015 rozpoczniemy w Kraju Nadmorskim budowę infrastruktury dla potrzeb dwóch Mistrali  – dodał Filimonow.

Zdaniem Filimonowa, najlepszym miejscem bazowania nowych okrętów są porty w dużych miastach, gdzie mieszkałyby załogi okrętów, wraz z rodzinami. Pierwszy Mistral dla Rosji ma być dostarczony w przyszłym roku (Stępka pod Władywostok, 2013-02-01), a drugi – w 2015. Decyzja o zakupie dwóch kolejnych zostanie podjęta przez Moskwę w 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.