Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Aukcja na pistolety dla Policji

Przemysł zbrojeniowy, 07 maja 2013

Przedstawiciele Policji otwarli sześć nadesłanych ofert na 10 tys. pistoletów. Ponieważ wszystkie zaproponowane przez oferentów kwoty przekroczyły policyjny limit, o wyborze broni zadecyduje aukcja elektroniczna.

Produkowany na licencji w radomskiej Fabryce Broni pistolet P99AS jest najbardziej popularną bronią w polskiej Policji. Poza tym funkcjonariusze używają austriackich G17, G19 i G26, jak też niewielkiej liczby innych konstrukcji, wypierających dotychczas wykorzystywane polskie P-64 i P-83 do rosyjskiego naboju 9 mm x 18 / Zdjęcie: Bartosz Szymonik

Do 6 maja swoje oferty składali zainteresowani policyjnym przetargiem na dostawy 9-mm pistoletów samopowtarzalnych. Funkcjonariusze chcieli pozyskać 9,5 tys. sztuk broni bojowej i 500 do treningu bezstrzałowego (10 tys. pistoletów dla Policji, 2013-05-05).  

Po otwarciu kopert okazało się, że najniższą cenę zaoferowała radomska Fabryka Broni na pistolety P99AS i P99RG, drugi w kolejności był M.K. Szuster z czeską bronią z CZUB (późniejsze informacje potwierdziły, że były to jednak pistolety SIG Sauer P250 DCc, Nie CZUB a SIG Sauer, 2013-05-09), trzeci zaś Cenzin z austriackim Glockiem 17 i G17R. Kolejne propozycje złożył Kaliber, Cenrex oferujący niemiecki H&K P30 i Hubertus Pro Hunting z pistoletem Steyr L-A1.

Ponieważ najniższa oferta przekraczała o ok. 1,3 mln zł kwotę, jaką Policja przeznaczyła na zakup broni, po weryfikacji złożonych propozycji (może to zająć do 2 tygodni), wybrani oferenci zostaną zaproszeni do udziału w aukcji elektronicznej.

Warto dodać, że niektórzy producenci przygotowali pistolety do treningu specjalnie pod kątem polskiego przetargu. Tak postąpił m.in. Heckler & Koch, który opracował odmianę P30 do szkolenia z szkieletem w kolorze czerwonym i zaślepioną lufą.

Największe szanse na zwycięstwo w przetargu ma radomski Łucznik, który dostarczył już do Policji 69 tys. pistoletów P99AS. Jest to konstrukcja opracowana przez niemieckiego Walthera specjalnie na potrzeby służb mundurowych i zgodnie z opracowanymi w Niemczech założeniami. Pod koniec 2012 w wersji P99Q trafiła w ręcej funkcjonariuszy policji holenderskiej (Holenderska policja wybrała P99Q, 2012-11-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.