Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nie CZUB a SIG Sauer

Przemysł zbrojeniowy, 09 maja 2013

W przetargu na 10 tys. pistoletów dla Policji, jeden z oferentów, spółka M.K. Szuster proponowała nie – jak pierwotnie informowaliśmy – czeską broń, a szwajcarskie pistolety SIG Sauer P250 DCc.

Kompaktowy pistolet SIG Sauer P250 DCc / Zdjęcie: SIG Sauer

Przypomnijmy, że przetarg dotyczy zakupu nowych 9-mm pistoletów samopowtarzalnych: 9500 bojowych i 500 do treningu bezstrzałowego (Aukcja na pistolety dla Policji, 2013-05-07). Ze względu na przekroczenie przez wszystkich oferentów kwoty, jaką przeznaczyła na zakup Policja, wybrani oferenci zostaną zaproszeni w najbliższym czasie do aukcji elektronicznej.

Warto wspomnieć, że jest to kolejny duży przetarg w Europie, w którym oferowane są zarówno pistolety P99, jak i P250DCc. W styczniu 2011 konstrukcja SIG Sauer pokonała broń Walthera. Jednak okazało się, że szwajcarska broń nie zdołała przejść testów strzeleckich z zastosowaniem amunicji Action 4 i po powtórzeniu w 2012 postępowania ostatecznie wygrał P99Q (Holenderska policja wybrała P99Q, 2012-11-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.