Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IDEF 2013: Rokestan MAM

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 maja 2013

Roketsan pokazał w Stambule 24-kg mini bombę samonaprowadzającą się MAM, przeznaczoną dla bsl Anka. Jej próby mają zakończyć się w 2013.

Niewielkich rozmiarów bomba korygowana Roketsan MSM

Nowa bomba Roketsan MAM (Mini Akilli Muhammat) ma zasięg do 8 km (w zależności od wysokości zrzutu) i masę ok. 24 kg. Jej długość całkowita nie przekracza 980 mm. Naprowadza się na cel z wykorzystaniem laserowego systemu naprowadzania z ppk L-UMTAS, odmiany UMTAS (Udany test UMTAS, 2013-04-03). Promień rażenia głowicy odłamkowo-burzącej wynosi ok. 50 m.

Do tej pory przeprowadzono testy naziemne MAM. Wkrótce bomba ma zostać zintegrowana z bsl Anka (Bojowy Anka, 2012-07-19) i do końca 2013 mają zostać wykonane pełne próby w locie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra