Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Carlo Bergamini przekazana Włochom

Marynarka wojenna, 06 czerwca 2013

Nadzorująca włosko-francuski program budowy fregat FREMM agencja OCCAR, poinformowała o przekazaniu włoskiej marynarce wojennej pierwszej z nich, Carlo Bergamini (F590).

Jako okręt w konfiguracji wielozadaniowej, Carlo Bergamini (F590) (na zdjęciu) został wyposażony m.in. w 127-mm armatę morską Otobreda 127/64 LW. Jednostki skonfigurowane do działań ZOP otrzymają z kolei 76-mm armaty czy pociski przeciw okrętom podwodnym Milas, przenoszące na odległość kilkudziesięciu km lekkie torpedy MU 90 / Zdjęcie: OCCAR

Miało to przed kilkoma dniami na terenie jednego z zakładów włoskiej grupy stoczniowej Fincantieri, Muggiano w La Spezia. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele producenta okrętu, jego przyszłego użytkownika - Marina Militare - oraz agencji OCCAR.

Przekazany okręt jest pierwszą z włoskich fregat typu FREMM. Podobnie jak przyszła Luigi Rizzo (Montaż kolejnej FREMM dla Włoch, 2013-03-08), Carlo Bergamini została zbudowana w konfiguracji wielozadaniowej. Z tego powodu została wyposażony m.in. w 127-mm armatę morską Otobreda 127/64 LW. Pierwsze testy ogniowe jednostki przeprowadzone zostały w grudniu 2012 (Strzelanie z Carlo Bergamini, 2012-12-14). Pozwoli to na przyspieszenie procesu przyjęcia okrętu do służby.

W ostatnich miesiącach przed przekazaniem okrętu przyszłemu użytkownikowi nie koncentrowano się jedynie na ocenie jego zdolności bojowych. Producent dokonał operacji wydłużenia kadłuba fregaty o 3,6 m, co umożliwi swobodne operowanie z jej pokładu śmigłowców AW101.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.