Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Władiwostok zwodowany

Marynarka wojenna, 15 października 2013

Dzisiaj zwodowano śmigłowcowiec desantowy Władiwostok. Jest to pierwsza jednostka typu Mistral, przeznaczona dla marynarki wojennej Rosji.

Pierwszy rosyjski śmigłowcowiec desantowy Władiwostok, zwodowany w Saint-Nazaire. Jednostka wejdzie do służby w listopadzie 2014 / Zdjęcie: DCNS

Okręt zszedł z pochylni stoczni DCNS w Saint-Nazaire. Rozpoczęcie jego prób morskich zaplanowano w marcu 2014.

Pierwszy Mistral dla Wojenno-Morskowo Fłota (WMF, Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej) zostanie przekazany odbiorcy bez uzbrojenia, jedynie z wyposażeniem wyprodukowanym przez francuskie przedsiębiorstwa – poinformował Yves Destefanis, zarządzający programem z ramienia DCNS. Rosyjskie uzbrojenie i wyposażenie zostanie zamontowane w późniejszym terminie, w stoczni Siewiernaja Wierf w Sankt Petersburgu – dodał Destefanis.

Okręt, noszący nazwę Władiwostok, zostanie oficjalnie przyjęty do służby we Flocie Pacyfiku 1 listopada 2014. Druga jednostka tego typu, Sewastopol, ma być zwodowany w październiku przyszłego roku. Ich bazami będą porty we Władywostoku i Pietropawłowsku Kamczackim (Druga baza Mistrali, 2013-04-17). Obecnie trwa kompletowanie załóg dwóch nowych śmigłowcowców desantowych.

Decyzja w sprawie zakupienia przez Rosję kolejnych 2 Mistrali zostanie podjęta dopiero po zakończeniu prób Władiwostoka (Rosja redukuje Mistrale?, 2012-12-21). Musimy zobaczyć, jak działa jego wyposażenie. Możliwe, że projekt wymagać będzie wprowadzenia zmian – stwierdził Andriej Wernigora, dyrektor departamentu zamówień w rosyjskim resorcie obrony. 

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.