Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ADEX 2013: Ewolucja Eurofightera

Lotnictwo wojskowe, 30 października 2013

Dzisiaj, podczas międzynarodowej wystawy obronno-lotniczej ADEX, odbywającej się w Seulu, poinformowano o kolejnym etapie rozwoju Eurofightera.

Zdjęcie: Eurofighter

Przedstawiciele konsorcjum Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i NATO Eurofighter and Tornado Management Agency (NETMA) podpisali dziś porozumienie w sprawie opracowania kolejnych ulepszeń, mających na celu zwiększenie zdolności bojowych samolotu wielozadaniowego Eurofighter. Przedwczoraj anonsowano zakończenie prac związanych z przystosowaniem go do przenoszenia uzbrojenia powietrze-powiezchnia (Większe zdolności Eurofightera, 2013-10-28).

Program, oznaczony jako Evolution Package 2, polegać będzie na usprawnieniu głównych elementów wyposażenia awionicznego, m.in. radiolokatora pokładowego i układu samoobrony (DASS), a także łącza informacyjnego (MIDS). Uwzględnione w nim zostaną również wymagania operacyjne poszczególnych użytkowników.

Oprócz tego Eurofightery otrzymają ulepszony układ sterowania lotem oraz układ nadzorujący stan płatowca i wykrywający błędy działania instalacji pokładowych. Zmniejszy to wysiłek pilota, a zarazem zapewni polepszenie wskaźnika gotowości do wykonania zadania. Pierwsze samoloty wyposażone w elementy Evolution Package 2 będą dostępne od końca 2015.

Warto wspomnieć, że miejsce sygnowania umowy wybrano nieprzypadkowo. Eurofighter był jedną z konstrukcji oferowanych Hankook Kong Goon (HKG, wojskom lotniczym Republiki Korei), w przetargu na 60 nowych samolotów wielozadaniowych. Obecnie europejskie konsorcjum, podobnie jak pozostali kandydaci (Boeing F-15 Silent Eagle i Lockheed Martin F-35) oczekują na decyzję w sprawie wznowienia konkursu (Zespół zadaniowy ds. F-X III, 2013-09-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.