Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-15SE oficjalnym zwycięzcą w Korei Pd.

Lotnictwo wojskowe, 16 września 2013

DAPA zarekomenduje Boeinga F-15SE do zakupu jako nowy samolot wielozadaniowy dla wojsk lotniczych Republiki Korei.

F-15 Silent Eagle – zwycięzca w konkursie na nowy samolot wielozadaniowy dla wojsk lotniczych Republiki Korei / Zdjęcie: Boeing

Jak donosi dziennik Chosun Ilbo, Defense Acquisition Programme Administration (DAPA) oficjalnie poinformowała opinię publiczną, że zarekomenduje Boeinga F-15 Silent Eagle jako zwycięzcę w konkursie F-X na nowy samolot wielozadaniowy dla Hankook Kong Goon (HKG, wojsk lotniczych Republiki Korei). W pobitym polu zostały Eurofighter (Typhoon poza przetargiem w Korei Płd., 2013-08-18) i F-35A (F-35 odpadnie z koreańskiego przetargu?, 2013-08-16).

Ma to nastąpić podczas spotkania przedstawicieli DAPA z panią prezydent Park Geun-hye, zaplanowanego po zakończeniu święta plonów Chuseok. Ona z kolei ma scedować kwestię formalizacji zakupu na ręce ministra obrony Kim Kwan-jin.

Według oficjalnych informacji Boeing jako jedyny spełnił wszystkie oczekiwania i wymagania, a także warunki finansowe stawiane przez Dowództwo HKG. Kryterium nieprzekroczenia ceny 8,3 bln wonów (7,5 mld USD) za 60 nowych samolotów było jednym z najważniejszych w koreańskim przetargu.

Co ciekawe, w ostatnich dniach znowu pojawiły się głosy podważające wybór F-15 Silent Eagle (Korea nie chce F-15SE?, 2013-08-13). Pod koniec sierpnia 15 byłych głównodowodzących HKG wystosowało do prezydent Park Geun-hye list, w którym napisali, że z punktu widzenia zdolności obronnych kraju najważniejsze jest posiadanie wielozadaniowych samolotów bojowych stealth. Ich zdaniem warunki przetargu, promujące ofertę za najniższą cenę, spowodowały, że wybrano konstrukcję o własnościach stealth najgorszych z proponowanych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.