Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Adelaide opuścił Hiszpanię

Marynarka wojenna, 20 grudnia 2013

Kadłub przyszłego australijskiego okrętu desantowego typu Canberra, HMAS Adelaide (LHD 01), opuścił hiszpański port morski w Vigo i udał się w kierunku Australii.

Kadłub HMAS Adelaide na pokładzie statku półzanurzalnego MV Blue Marlin. Desantowiec powinien znaleźć się w Williamstown w lutym 2014 / Zdjęcie: BAE Systems

Kadłub HMAS Adelaide (Wodowanie Adelajdy, 2012-07-05) opuścił port morski w Vigo na północnym zachodzie Hiszpanii, na pokładzie statku półzanurzalnego MV Blue Marlin, należącego do holenderskiego Dockwise Shipping (Kadłub Adelaide gotowy do transportu, 2013-12-12).

Transport HMAS Adelaide do australijskiej stoczni BAE Systems w Williamstown na południowym wschodzie kraju powinien zająć 55 dni. W Australii okręt zostanie poddany pracom wykończeniowym, związanym m.in. z montażem elementów nadbudówki oraz urządzeń pokładowych.

Próby morskie desantowca powinny rozpocząć się na przełomie 2014/2015. Zgodnie z terminarzem, w połowie 2015 okręt zostanie przekazany Królewskiej Marynarce Wojennej Australii (RAN). Jego wejście do służby nastąpi w 2016, dwa lata później niż bliźniaczego HMAS Canberra (LHD 02) (Pierwsze próby Canberry, 2013-11-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.