Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

INS Sindhurakshak w Indiach

Marynarka wojenna, 30 kwietnia 2013

Do Indii powrócił okręt podwodny typu Sindhughosh (proj. 877EKM.), INS Sindhurakshak (S 63). W ostatnim czasie przechodził on w Rosji remont i częściową modernizację.Częściowa modernizacja INS Sindhurakshak (S 63) dotyczyła przede wszystkim systemów bojowych okrętu (m.in. doposażenia w pociski przeciwokrętowe 3M-54 Klub), a także systemów łączności i układu pędnego / Zdjęcie: Nosint

INS Sindhurakshak wszedł do portu morskiego w Mumbaju wczoraj. Okręt zakończył tym samym etap prac remontowych i częściowej modernizacji, którym w ostatnim czasie poddawany był na terenie rosyjskiej stoczni Zwiezdoczka na północy kraju (Testy INS Sindhurakshak, 2012-10-31).

Przeprowadzone prace remontowe związane były z koniecznością wydłużenia resursu okrętu. Jego jak najdłuższe utrzymanie w linii ma pomóc indyjskiej marynarce wojennej w realizacji stawianych jej zadań operacyjnych. Jest to tym istotniejsze, że w najbliższych latach wycofane ze służby mają zostać najbardziej wyeksploatowane OP typu Sindhughosh oraz Shishumar (Typ 209/1500).

Jednostki te mają częściowo zostać zastąpione przez okręty typu Scorpène (Project 75). Program ich montażu zaliczył już jednak spore opóźnienie, a terminarz wdrażania do służby jest wciąż nieokreślony. Według aktualnych założeń, dostawy omawianych OP mają rozpocząć się w 2015. W ocenie indyjskich mediów, termin ten może okazać się niemożliwy do zrealizowania (Scorpene dla Indii dopiero w 2016?, 2013-04-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.