Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej BAM dla Hiszpanii

Marynarka wojenna, 09 maja 2014

Rząd w Madrycie zakupi kolejne 2 okręty patrolowe (BAM) typu Meteoro.

Hiszpania zamówiła dotychczas 6 okrętów patrolowych typu Meteoro. Na zdjęciu jeden z nich, Relampago (P-43) / Zdjęcie: Navantia

Hiszpańskie władze zadecydowały, że flota Armada Española (marynarki wojennej) powiększy się o 2 dodatkowe okręty patrolowe (Buque de Acción Marítima, BAM) typu Meteoro. Ich produkcją zajmie się koncern Navantia. Ministerstwo Obrony przyznało już na ten cel wstępny budżet w wysokości 400 mln Euro (1,671 mld zł).

Prace realizowane będą w stoczniach w San Fernando i Ferrol. Przewiduje się, że budowa jednostek potrwa ok. 30 miesięcy i zajmie ok. 2,2 mln rbh. Decyzja Madrytu oznacza zarazem rezygnację z budowy drugiego okrętu desantowego typu Juan Carlos I (Drugi Juan Carlos dla Armada Espanola?, 2014-04-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra