Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

251 mln USD za szkolenie pilotów F-16 Singapuru

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 14 czerwca 2014

Pentagon poinformował Kongres o możliwości zawarcia z Singapurem umowy o treningu pilotów myśliwców F-16. W ciągu 5 lat miałaby ona osiągnąć wartość 251 mln USD.

F-16 wojsk lotniczych Singapuru przydzielone do 425th Fighter Squadron z Luke AFB w czasie przygotowania do startu podczas ćwiczeń Red Flag Alaska 2014. Odbywały się one w maju w bazie Eielson / Zdjęcie: Peter Reft - USAF

DSCA (Defense Security Cooperation Agency) poinformowała Kongres o planie zawarcia z Singapurem umowy o kontynuacji szkolenia pilotów myśliwców F-16.

W ramach programu Peace Carvin II mieliby oni w ciągu najbliższych 5 lat przechodzić szkolenie w bazie Luke w Arizonie (Pilot F-16 nie żyje, 2008-03-16). Pakiet wartości 251 mln USD (763,6 mln zł)) obejmuje m.in. szkolenie, paliwo, niezbędne wyposażenie, uzbrojenie (w tym 80 CATM-9M) i możliwość korzystania z latających tankowców. Piloci z Singapuru mieliby uzyskiwać status combat ready. Głównym cywilnym kontraktorem ma być Raytheon. Program ma się rozpocząć w 2014.

Singapur jest jednym z ważniejszych użytkowników myśliwców Lockheed Martin F-16. Dysponuje 60 F-16C/D. Singapur planuje ich modernizację, m.in. poprzez wyposażenie w radiolokatory ze skanowaniem fazowym i nową awionikę (Singapur chce modernizować F-16, 2014-01-15). O kontrakt rywalizują Lockheed Martin i BAE Systems oraz Northrop Grumman i Raytheon jako potencjalni dostawcy nowych radarów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra