Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Mini MineWolf w Mali

Wojska lądowe, 30 lipca 2014

MineWolf Systems dostarczyła misji ONZ MINUSMA (Multidimensional Integrated Stabilization Mission in Mali) dwa bezzałogowe trały Mini MineWolf (MW 240).

Bezzałogowe Mini MineWolf mają 4,2 m długości (5,5 m po doczepieniu łańcuchowego trału i 5,8 m po doczepieniu wysięgnikowego manipulatora) i 1,6 m szerokości (2,4 m z trałem i 2,5 m z manipulatorem). Ich masa wynosi 6,6 t (masa trału to 2,4 t, masa manipulatora – 2,3 t). Napędzane są 210 litrowym dieslem Deutz o mocy 240 KM

Trały zamówiła na jesieni 2013 agenda ONZ zajmująca się usuwaniem min lądowych w rejonach konfliktów, United Nations Mine Action Service. Pojazdy trafiły do dwóch zespołów rozminowywania (Explosive Ordnance Disposal, EOD), składających się z 12 żołnierzy z Kambodży i Nepalu. Wiosną br. producent przeprowadził 6-tygodniowy kurs szkoleniowy (zorganizowany na północ od stolicy Mali, Bamako), który przygotował operatorów w obsłudze zdalnie sterowanych pojazdów, w tym usuwaniu improwizowanych ładunków wybuchowych (IED) za pomocą wysięgnikowego manipulatora.

Zeszłoroczne zamówienie UNMAS dotyczyło dwóch bezzałogowych Mini MineWolf oraz pakietu części zamiennych (wraz z łańcuchowymi trałami i wysięgnikowymi manipulatorami), wsparcia technicznego i logistycznego oraz szkolenia / Zdjęcia: MineWolf Systems

Mini MineWolf – mniejsza, bezzałogowa wersja pojazdu MineWolf (MW370) – pozwolą żołnierzom MINUSMA na oczyszczenie centrum i północnego zachodu Mali z min lądowych i IED – pozostałości walk, toczonych na tych terenach przez żołnierzy malijskich i misji AFISMA, działającej pod auspicjami Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej (ECOWAS) oraz Francuzów (operacja Serval) z islamistami (Koniec operacji Serval?, 2014-07-14). Trały pozwolą na oczyszczenie 12 tys. m² terenu w ciągu doby, posuwając się z prędkością do 2,3 km/h, zrywając ziemię lub piasek do głębokości 25 cm, w pasie o szerokości 2 m (Wyniki testów Mini MineWolfa, 2008-02-27).

Trały MiniWolf Systems używane są powszechnie przez różne agendy ONZ oraz rządowe i prywatne organizacje pokojowe w rejonach konfliktów na całym świecie, w tym w Afganistanie, Iraku i Somalii (Medium MineWolf, 2010-02-02). Wozy zakupiły lub wypożyczyły siły zbrojne 8 państw: Bahrajnu, Chile, Gruzji, Kolumbii, Niemiec, Tadżykistanu, Wielkiej Brytanii i ZEA (MineWolf w ZEA, 2008-04-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.