Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

7,5 mln USD dziennie na operację w Iraku

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2014

Pentagon poinformował, że operacja wojskowa w Iraku, prowadzona od połowy lipca, kosztuje ok. 7,5 mln USD dziennie. Do tej pory amerykańskie lotnictwo wykonało ponad sto ataków na pozycje rebeliantów.

F/A-18C Hornet startuje z lotniskowca USS George H.W. Bush operującego na Zatoce Perskiej / Zdjęcie: US Navy

Według Pentagonu, loty rozpoznawcze, uderzenia na cele naziemne i inne operacje związane ze zwalczaniem rebeliantów z Państwa Islamskiego kosztują ok. 7,5 mln USD dziennie. Od połowy lipca USA skierowały do Iraku 865 żołnierzy, którzy mają chronić amerykańskich dyplomatów i wspierać radami armię iracką. Od tego czasu amerykańskie samoloty – załogowe i bezzałogowe – wykonują loty rozpoznawcze nad północnym Irakiem (USA o lotach nad Irakiem, 2014-08-12). 8 sierpnia Amerykanie rozpoczęli atakowanie celów naziemnych.

Do tej pory amerykańskie samoloty startujące z lotniskowców i baz lądowych wykonały ponad sto ataków na pozycje islamistów. Wczoraj atakowane były cele w rejonie Mosulu. Według Pentagonu doszło do 4 takich ataków. Uczestniczyły w nich myśliwce wielozadaniowe F/A-18 z lotniskowca USS George H.W. Bush.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.