Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA o lotach nad Irakiem

Lotnictwo wojskowe, 12 sierpnia 2014

Samoloty wojsk lotniczych i marynarki wojennej USA wykonują około 100 lotów dziennie nad Irakiem, obserwując postępy bojowników Państwa Islamskiego lub atakując ich pozycje.

Celem nalotów prowadzonych przez wojska lotnicze USA i US Navy są m.in. stanowiska artyleryjskie Państwa Islamskiego, z których prowadzony jest ostrzał terenów kontrolowanych przez Autonomię Kurdyjską  / Zdjęcie: US Navy

Większość lotów wykonywana jest przez samoloty wielozadaniowe F/A-18E/F Super Hornet wchodzące w skład Carrier Air Wing Eight, na co dzień stacjonującego w Naval Air Station Oceana. Samoloty operują z pokładu pozostającego w linii od 2009 atomowego lotniskowca typu Nimitz, USS George H.W. Bush (CVN 77) (Ataki USA w Iraku, 2014-08-09).

Na początku br. okręt rozpoczął swoją drugą zamorską misję, z towarzyszeniem m.in. krążownika rakietowego typu Ticonderoga, USS Philippine Sea (CG 58) oraz niszczyciela rakietowego typu Arleight Burke, USS Roosevelt (DDG 80) (Druga misja Busha, 2014-02-17). Operacje lotnicze nad Irakiem prowadzone są też przy użyciu bojowych bezzałogowych statków latających oraz samolotów tankujących, startujących z bazy Incirlik na południu Turcji (Amerykańskie bsl nad Irakiem, 2014-06-28).

Operacje lotnicze wymierzone są w bojowników Państwa Islamskiego (dawniej Islamskiego Państwa w Iraku i Lewancie, ISIS), którzy po opanowaniu północy Iraku, uderzyli na teren autonomicznego irackiego Kurdystanu (W Iraku ciągle niespokojnie, 2014-03-07). Irackie wojska lotnicze nie są w stanie zapewnić Kurdom odpowiedniego wsparcia (Pierwszy F-16IQ przekazany, 2014-06-06), w związku z czym naloty USAF na pozycje PI, paradoksalnie prowadzone z pobudek humanitarnych, mają fundamentalne znaczenie dla dalszej walki z siłami ekstremistów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.