Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ataki USA w Iraku

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 09 sierpnia 2014

Amerykańskie samoloty i bezzałogowce zaatakowały pozycje islamskich rebeliantów w północnym Iraku. To wsparcie dla walczących tam Kurdów.

Na użycie samolotów do zwalczania bojowników w Iraku zezwolił zwierzchnik amerykańskich sił zbrojnych, prezydent Barack Obama. Stało się to dwa dni temu, gdy okazało się, że rebelianci z Państwa Islamskiego niebezpiecznie zbliżyli się do Irbilu, gdzie stacjonują amerykańscy instruktorzy wojskowi

Po kilku tygodniach wykonywania lotów rozpoznawczych, amerykańskie samoloty załogowe i bezzałogowe rozpoczęły wczoraj ataki na pozycje islamskich rebeliantów na północy Iraku. Zaatakowane zostały cele w rejonie Irbilu w Kurdystanie. Najpierw, ok. 14.00 GMT uzbrojony bezzałogowiec zniszczył moździerz, zabijając też jego kilkuosobową obsługę. Później do akcji weszły samoloty. Cztery F/A-18 z lotniskowca USS George H.W. Bush zrzuciły na konwój rebeliantów osiem naprowadzanych laserowo 500-funtowych bomb. W ataku zniszczono 7 ciężarówek.

Na użycie broni zezwolił zwierzchnik amerykańskich sił zbrojnych, prezydent Barack Obama. Stało się to dwa dni temu, gdy okazało się, że rebelianci z Państwa Islamskiego niebezpiecznie zbliżyli się do Irbilu, gdzie stacjonują amerykańscy instruktorzy wojskowi. Amerykanie wsparli bojowników kurdyjskich broniących miasta . Ataki z powietrza są i będą kontynuowane.

Samoloty USA zrzucają też pomoc humanitarną (Tysiące ofiar w Iraku, 2014-07-19). Zawiera ona przez wszystkim racje żywnościowe. Zrzuty osłaniane są przez uzbrojone samoloty.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.