Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Druga misja Busha

Marynarka wojenna, 17 lutego 2014

Atomowy lotniskowiec typu Nimitz, USS George H.W. Bush (CVN 77) rozpoczął, wraz z towarzyszącymi mu okrętami, swoją drugą misję operacyjną. Przez najbliższe miesiące będzie patrolował wody Oceanu Indyjskiego.

Rozpoczęta właśnie misja USS George H.W. Bush jest już drugą w dotychczasowej historii jego służby w US Navy. Na pierwszą, znajdujący się w linii od 2009 okręt, udał się przed 3 laty. CVN 77 jest ostatnim z lotniskowców typu Nimitz. W przyszłości będą one systematycznie zastępowane przez okręty typu Gerald R. Ford / Zdjęcie: US Navy

USS George H.W. Bush i 5 innych okrętów US Navy tworzą lotniskowcową grupę uderzeniową (Carrier Strike Group) nr 2. Przez najbliższe miesiące ich zadaniem będzie patrolowanie wód Oceanu Indyjskiego oraz udział w wielonarodowych operacjach antypirackich i antyterrorystycznych. Wszystko wskazuje na to, że zastąpią one działający na tym samym terenie przez ostatnie miesiące CSG 10 z USS Harry S. Truman (CVN 75, USS Truman na czele 5. Floty, 2013-08-29).

Rozpoczęta właśnie misja CVN 77 nie zostanie objęta nowymi regulacjami US Navy, dotyczącymi liczby miesięcy spędzanych przez lotniskowce z dala od portów macierzystych (USA wydłużają misje lotniskowców, 2014-01-17). Od jesieni br. misje jednostek tej klasy trwać będą co najmniej 8 miesięcy, a wiec o 1-2 miesiące dłużej niż obecnie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.