Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Peru kupuje holenderskie Fokkery 50

Lotnictwo wojskowe, 19 września 2014

Marynarka wojenna Peru odkupiła od Holandii dwa samoloty transportowe Fokker 50.

Odsprzedane Peru samoloty transportowe Fokker 50, U-05 i U-06, od 1996 służyły w 334. eskadrze Koninklijke Luchtmacht. W zależności od wersji, mogą pomieścić 25-30 osób. Samoloty dotrą do Peru do końca września / Zdjęcie: MO Holandii

O możliwości szybkiego sfinalizowania transakcji mówiono od kilku tygodni (Nowe samoloty i śmigłowce dla Peru, 2014-08-04). Nabyte przez Marina de Guerra del Peru (marynarkę wojenną Peru) samoloty, od blisko 20 lat były podporządkowane 334. eskadrze Koninklijke Luchtmacht (wojsk lotniczych Holandii), stacjonującej w Eindhoven. Fokkerów używano do transportu najważniejszych osób w państwie, a okazyjnie także do przerzutu żołnierzy i zaopatrzenia.

Samoloty przechodzą obecnie przegląd naprawczy, przed wcieleniem do służby w siłach zbrojnych Peru. Ich płatowce pokrywane są nowym kamuflażem, typowym dla statków powietrznych Marina de Guerra del Peru.

Zakup Fokkerów 50 jest kolejnym przykładem pozyskiwania przez marynarkę wojenną Peru ex-holenderskiego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego. Latem Lima nabyła 20-letni holenderski okręt zaopatrzeniowy, HNLMS Amsterdam, płacąc za niego około 52 mln EUR (218 mln zł) (HNLMS Amsterdam sprzedany, 2014-07-18). Okręt będzie służył przede wszystkim do zaopatrywania peruwiańskich i sojuszniczych jednostek na morzu, a także rozsianych wzdłuż wybrzeża kraju baz morskich.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.