Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Karel Doorman jednak dla Holandii

Marynarka wojenna, 30 października 2013

Okręt zaopatrzeniowy Karel Doorman (A833) ma ostatecznie zostać przekazany marynarce wojennej Holandii. Wcześniej resort obrony państwa uruchomił procedurę sprzedaży jednostki.

Budowa Karela Doormana (A833) rozpoczęła się w 2011. W przyszłym roku okręt powinien zostać przekazany marynarce wojennej Holandii. Jego wejście do służby ma nastąpić w 2015. Koszt budowy okrętu ma wynieść 363 mln euro / Rysunek: MO Holandii

Znajdujący się w końcowej fazie budowy okręt zaopatrzeniowy Karel Doorman (Karel Doorman w Holandii, 2013-08-19), ma zostać ostatecznie przekazany Koninklijke Marine (marynarce wojennej Holandii). Wcześniej resort obrony państwa podjął decyzję o jego sprzedaży, w związku z kolejnymi cięciami wydatków obronnych (Karel Doorman na sprzedaż, 2013-09-19).

Według przekazów medialnych, holenderskie władze miały wygospodarować dodatkowe środki finansowe, pozwalające na wprowadzenie okrętu do służby, a następnie jego dalszą eksploatację.

Nie wiadomo, jak zmiana planów dotyczących Karel Doorman wpłynie na przyszłe losy okrętów, które miał on zastąpić, HNLMS Zuiderkruis (A832) i HNLMS Amsterdam (A836). W przypadku drugiej jednostki mówiło się o możliwości wydłużenia jej resursu o dodatkowe kilka lat (HNLMS Amsterdam potwierdza swą wartość, 2013-10-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.