Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HNLMS Amsterdam potwierdza swą wartość

Marynarka wojenna, 28 października 2013

Holenderski okręt zaopatrzeniowy HNLMS Amsterdam (A836) przejął kontrabandę w postaci 1450 kg kokainy.

Przejęcie przez HNLMS Amsterdam (A836) kontrabandy w postaci 1450 kg kokainy to kolejny tegoroczny sukces marynarki wojennej Holandii na wodach Morza Karaibskiego / Zdjęcie: MO Holandii

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na wodach Morza Karaibskiego. Okręt zaopatrzeniowy Koninklijke Marine (królewskiej marynarki wojennej Holandii) przejął kontrabandę w postaci 1450 kg kokainy. Wartość rynkowa przejętego narkotyku wynosi ponad 40 mln euro.

Jest to już kolejny sukces holenderskich okrętów wojennych w walce ze zjawiskiem przemytu narkotyków na Morzu Karaibskim. Wcześniej dużą aktywność na tym polu wykazywały m.in. okręty patrolowe typu Holland, HNLMS Holland (P840) (Udany debiut HNLMS Holland, 2013-06-19) i HNLMS Friesland (P842) (Sukces operacji Martillo, 2013-05-20). Działające na wodach omawianego akwenu jednostki Koninklijke Marine przejęły w br. ponad 4535 kg narkotyków.

Dla załogi HNLMS Amsterdam przejęcie wspomnianej kontrabandy to także bardzo duży sukces, mogący warunkować utrzymanie okrętu w linii przez następne lata. Warto bowiem przypomnieć, że według pierwotnych założeń dowództwa marynarki wojennej, A836 miał zostać wycofany ze służby do 2014 i zastąpiony przez okręt zaopatrzeniowy Karel Doorman (A833) (Karel Doorman w Holandii, 2013-08-19). Plany te uległy zmianie wskutek kolejnych cięć budżetowych resortu obrony i konieczności sprzedaży omawianej jednostki (Karel Doorman na sprzedaż, 2013-09-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.