Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia sprzedaje CV90

Wojska lądowe, 20 września 2013

W związku z planowanymi ograniczeniami wydatków obronnych siły zbrojne Holandii podjęły decyzję o sprzedaży 44 bwp CV9035NL.

Bwp CV9035NL, które mają zostać odsprzedane w ramach wielomilionowych cięć wydatków obronnych, użytkowane były dotąd przez żołnierzy 45. Batalionu Zmechanizowanego (Oranje Gelderland) stacjonującego w Ermelo / Zdjęcie: MO Holandii

Decyzja o zmagazynowaniu i sprzedaży części ze 193 użytkowanych obecnie bwp CV9035NL została podjęta w wyniku decyzji władz centralnych o nowych cięciach wydatków obronnych państwa. Tylko w przyszłym roku resortowi obrony zabraknie 348 mln euro. Kilka lat wcześniej budżet wojskowy Holandii został ograniczony o 1 mld euro (Holandia drastycznie zmniejsza wydatki, 2010-11-04).

Tak drastyczne redukcje wydatków na obronność zmusiły siły zbrojne Holandii do rezygnacji z części użytkowanego dotychczas wyposażenia. Przykładem może być m.in. decyzja o wycofaniu ze służby czołgów Leopard 2A6 (Holendrzy bez Leopardów, 2011-04-08, Ostatnie strzelanie, 2011-05-23).

Ograniczeniu uległy też plany związane z zakupem nowego wyposażenia wojskowego. W ostatnich dniach Haga informowała o redukcji ostatecznej liczby planowanych do wprowadzenia do służby samolotów wielozadaniowych F-35A (Tylko 37 F-35A dla Holandii , 2013-09-17), a także sprzedaży wciąż budowanego okrętu zaopatrzeniowego Karel Doorman (A833) (Karel Doorman na sprzedaż, 2013-09-19).

Kolejną ofiarą holenderskich cięć będą m.in. bwp CV9035NL, z których 44 mają zostać odsprzedane państwu trzeciemu. Przypomnijmy, że Holandia zakupiła w przeszłości 193 pojazdy tego typu w wersjach: podstawowej i dowodzenia (Holenderskie CV90, 2008-12-16). Ich dostawy realizowane były w latach 2008-2012. Po wprowadzeniu do służby, zastąpiły one wcześniej użytkowane gąsienicowe YPR-765.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.