Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja Pionek i umowa na amunicję

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 12 listopada 2014

Dzisiaj w Radomiu ogłoszono modernizację i rozbudowę fabryki w Pionkach. Jednocześnie podpisana została umowa na dostawy 120-mm amunicji przeciwpancernej dla Leopardów 2 A4/A5.

Dzisiaj Inspektorat Uzbrojenia podpisał z MESKO czteroletni kontrakt o wartości 240 mln zł na dostawę 120-mm amunicji przeciwpancernej do polskich Leopardów 2 A4/A5. Naboje podkalibrowe 120 mm x 570 będą produkowane w zakładach w Pionkach / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Fabryka w Pionkach zostanie zmodernizowana i rozbudowana. Koszt inwestycji oszacowano na 44,718 mln zł, a finansowanie zapewni Skarb Państwa. Modernizacja będzie realizowana wieloetapowo i zakończy się w 2017. Obecnie w zakładzie pracuje 170 osób, dzięki rozbudowie powstanie 50 dodatkowych miejsc pracy.

Jako główny akcjonariusz Polskiej Grupy Zbrojeniowej mamy i będziemy wykorzystywać dostępne narzędzia do budowania jej potencjału. Ponad 40 mln zł dla fabryki w Pionkach to tylko część z ponad 100 mln zł z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców, którymi wkrótce dokapitalizujemy Polską Grupę Zbrojeniową, tak aby mogła realizować inwestycje kluczowe dla zabezpieczenia interesu naszego państwa, powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa. Dodał też, że inwestycja w Pionkach sprawi, że po 2017 polscy producenci będą mogli niemal w 100 procentach zaopatrywać się w proch w Polsce. Teraz proch pochodzi przede wszystkim z importu

W fabryce w Pionkach, będącej oddziałem zamiejscowym MESKO, odbędzie się remont linii produkcji prochów SB (koszt inwestycji to 7 mln zł), wdrożenie produkcji prochów jednobazowych modyfikowanych SB&NGL, budowa linii produkcji prochów wielobazowych MB (18 mln zł), budowa instalacji do produkcji łuski spajającej do amunicji czołgowej kalibru 120 mm (15 mln zł) i amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm oraz przeniesienie i modernizacja istniejących instalacji do produkcji prochu czarnego.

Jednocześnie Inspektorat Uzbrojenia podpisał z MESKO czteroletni kontrakt o wartości 240 mln zł na dostawę 13 tys. nabojów przeciwpancernych w latach 2015-2017 (5 tys. w 2015, 4 tys. w 2016 i 4 tys. w 2017) do 120-mm armat polskich Leopardów 2 A4/A5 (MESKO dostarczy amunicję 120 mm, 2014-09-29; PGZ wspiera Mesko, 2014-09-11). Będą to pierwsze dostawy amunicji tego typu dla Wojska Polskiego.

Naboje podkalibrowe 120 mm x 570 APFSDS-T będą produkowane w zakładach w Pionkach, a poddostawcami zostaną przedsiębiorstwa ze Skarżyska-Kamiennej, Kraśnika, Bydgoszczy i Bolechowa. Amunicja została opracowana przez Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia i MESKO, w ramach własnych środków finansowych oraz przy dofinansowaniu z budżetu państwa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.